Aktualności

Blog

Happy

Po co mówić "dzień dobry"?

Nad znaczeniem "dzień dobry" zaczęłam zastanawiać się, gdy ktoś odpowiedział mi: "dzień zły"...

 

Codziennie wypowiadamy te słowa kilka- a nawet- w zależności od pracy- do kilkuset razy dziennie. Zwykłe, codzienne przywitanie, zauważenie, a czasem konieczność. Bo przecież niekiedy najgorszą zniewagą jest niezauważenie kogoś lub brak odpowiedzi, zwykle przez przypadek. Wiele "zimnych wojen" sąsiedzkich lub firmowych zaczyna się właśnie od tego, że ktoś komuś nie powiedział, lub nie odpowiedział...

Może warto czasem zastanowić się nad intencją, z jaką wypowiadamy te codzienne słowa. Czy patrzymy komuś w oczy, czy mijamy się zdawkowo rzucając "to" w przestrzeń, patrząc w telefon, czy po prostu pod nogi ;)

To powitanie może być piękną, drobną kroplą sycącego zauważenia, sprawienia, że ktoś naprawdę poczuje się  w polu naszego widzenia. Może to życzenie: "życzę Ci dobrego dnia" jest jednym
z ważniejszych momentów, jakie możemy dać sobie nawzajem?

Ponoć są dwie rzeczy, którymi łatwo, bezwiednie "zarażamy się" od innych: jest nimi ziewanie i... uśmiech. W "dzień dobry" osiągniemy level master dodając uśmiech i wówczas możemy sprawić, że ktoś uśmiechnie się do nas?

Ostatnio kupowałam kawę na stacji. Obsługiwał mnie praktykant, wyglądał naprawdę szczerze; pełen uśmiechu przy przywitaniu, zadziwiająco witając z kontaktem wzrokowym. Mały głask zakupowy, krótka przyjemność a kawa... smakowała od razu lepiej. Oby to utrzymał :)

I obyśmy na co dzień mieli odwagę (?), uważność, oraz chęć w dzieleniu się wspólną sekundą przywitania. Co ciekawe przychodzi mi niekiedy łatwiej mówienie "dzień dobry" w innych krajach nieznajomym w szatni fitnessklubu, wejściu do windy, niż we własnym kraju. Można by pochylić się tu nad analizą, można też wziąć się świadomie za rozdawanie dobrego życzenia innym, gdziekolwiek się jest. Ponoć to i tak wraca. Nawet nie ponoć :)

Zatem- dobrego dnia i ... do przeczytania <3

Najnowsze wiadomości

logo-footer.png
"Szczęście nie jest rezultatem sukcesu, jest jego prekursorem"
Napisz do nas: hello@happydealer.pl
© 2019, iRdis Creative Solutions

Search